Сімейні стосунки між подружжям не завжди складаються добре. Часом люди розходяться – і в цьому немає трагедії. Але від розлучення не повинні страждати діти. Кожен із подружжя має виконувати свої обов’язки по вихованню сина або дочки – чи, як мінімум, по його матеріальним змістом. Це – не тільки моральна норма, а й вимога закону. Тому якщо один з батьків ухиляється від сплати аліментів, шлях один – затребування їх в законному порядку.
Способи стягнення аліментів
Існує два варіанти отримання аліментних зобов’язань:
- добровільна. У такій ситуації обидва батьки домовляються між собою і сторона, яка проживає окремо, кожен місяць відраховує фіксовану суму або певну частину від своїх доходів. При таких обставинах нормативно-правовою основою стає договір між сторонами або письмову заяву про стягнення, поданої за місцем роботи або іншого джерела доходу;
- стягнення через суд. Це відбувається, коли боржник відмовляється утримувати малолітню дитину, приховує свої доходи або місце знаходження. В такому випадку подається судовий позов і відкриває виробництво.
Адвокат по аліментах – рішення фінансових зобов’язань в правовому полі
Допомога адвоката по аліментах в обов’язковому порядку необхідна, коли немає домовленості між чоловіком і дружиною і дитина не отримує гарантованого законодавством фінансового забезпечення від одного з батьків. Зокрема, практика вирішення таких справ в Україні найчастіше пов’язана з такими конфліктними ситуаціями:
- стягування боргу по аліментних зобов’язань. У зв’язку з ухиленням від сплати зобов’язань, можна стягнути борг за трирічний період.
- вимога виплати пені із заборгованості або несплаті. Вона стягується в тому випадку, якщо борг виник з вини платника. Розмір пені становитиме 1% за кожен прострочений день оплати.
- аліменти з безробітних. Багато подружжя не подають позови, якщо колишніх чоловік вважається безробітним. Це не правильно – статус безробітного не є причиною для несплати зобов’язань за змістом, в такому випадку через суд призначається фіксована сума виплат, яка не залежить від суми офіційних доходів.
Крім того, право на аліменти мають і подружжя, навіть якщо в парі немає дітей. Причина для цього – непрацездатність чоловіка. Вимагати зміст може непрацездатні чоловік чи дружина, які складаються в про шлюб, знаходяться в розлученні (за умови, що до непрацездатність настала не більше, ніж протягом року після шлюборозлучного процесу, а союз тривав не менше 10 років). Цивільний шлюб, без оформлення відносини, дає ті ж права – але потрібно надати докази про спільне проживання на одній території.
Що входить в послуги адвоката по аліментах
Допомога досвідченого юриста з сімейного права в питаннях, пов’язаних зі стягненням аліментів, полягає в наступних діях:
- консультування з усіх питань, пов’язаний з матеріальним утриманням дітей або колишнього подружжя, в усній або письмовій формі;
- складання процесуальних документів (заяв, позовів);
- збір доказів;
- представлення інтересів сторони клієнта в суді;
- юридичний супровід виконавчого провадження.
Сімейний адвокат по аліментах – гарантія захисту інтересів ваших дітей
Стягнення аліментів на утримання неповнолітніх – не тільки батьківське право, а й обов’язок. Дитина не може потребувати або бути обмеженим у певних благах через небажання одного з батьків виконувати законні зобов’язання. Юристи компанії «Алексєєнко і партнери» допоможуть вам захистити права вашої дитини.